Żyworódka pierzasta - roślina lecznicza
Domowa apteczka - żyworódka pierzasta - roślina lecznicza...
W dzisiejsza poście podzielę się z Wami informacjami na temat bardzo interesującej rośliny, której są przypisywane liczne właściwości lecznicze. Dowiecie się co to za właściwości i jakie ma zastosowanie. Podzielę się z Wami informacją jak można się w nią zaopatrzyć, czyli gdzie i za można ją kupić.
Uważam, że żyworódka pierzasta powinna znaleźć się w każdym domu. Roślina ta ma szersze zastosowanie niż aloes, może być stosowana do użytku zewnętrznego (w tym jako kosmetyk), jak i wewnętrznego. Działa grzybobójczo, bakteriobójczo i wirusobójczo, a jej bogaty skład, czyli ogromne ilości naturalnej witaminy C, makro i mikroelementy, takie jak: mangan, miedź, selen, glin, krzem, potas, wapń, żelazo - to wszystko sprawia, że roślina ta wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne i stymuluje nasz układ immunologiczny.
Jakie jest zastosowanie żyworódki pierzastej? Poniżej lista:
- stabilizacja poziomu cukru,
- trudno gojące się rany,
- odleżyny,
- oparzenia,
- ukąszenia,
- stany zapalne,
- stłuczenia,
- grzybice,
- kurzajki,
- zapalenie spojówek,
- swędzenie skóry, egzemy, liszaje, trądzik,
- problemy z jamą ustną: przykry zamach z ust (mimo dbania o higienę jamy ustnej), parodontoza, wrażliwość dziąseł,
- bóle o podłożu reumatoidalnym,
- bóle głowy, w tym migreny,
- wrzody, zgaga,
- opuchnięte stopy, przykry zapach stóp,
- katar, przeziębienie, anginy,
- stabilizuje ciśnienie i poprawia pracę serca.
Roślinę tą można uprawiać cały rok w doniczce w domu, a latem można ją wystawiać na balkon lub wysadzić ją bezpośrednio do gruntu dzięki czemu będzie szybciej rosła, a my z tej rośliny pod koniec lata będziemy mogli wykonać np. sok, lub nalewkę. Z racji tego, że jest to roślina lecznicza, którą będę spożywać, to rośnie sobie ona w glinianej doniczce, a nie w plastikowej, podobnie jak zioła na parapecie. Roślina ta nie lubi nadmiernego podlewania, preferuje żyzną ziemię, ale nie jest zbyt wymagająca. Moją żyworódkę umieściłam w ziemi do sadzenia ziół, zauważyłam również, że spryskiwanie żyworódki wodą pozwala jej lepiej rosnąć.
Jak ją zdobyłam?
Kupiłam żyworódkę przez Internet, zamówiłam trzy małe słoiczki z czego każdy kosztował 12zł (bez kosztów wysyłki), a w każdym słoiczku było od 4 do 5 sadzonek.
Kiedy tylko moja żyworódka osiągnie odpowiednią wielkość opiszę, w jaki sposób ją stosować, podam propozycje jak wykonać z niej samodzielnie sok, nalewkę, maści. Napiszę instrukcję i sposób zastosowania przetworzonej i surowej żyworódki.
Komentarze
Prześlij komentarz